IAWTV Awards 2011

IAWTV Awards 2011 The Guild Crew12. januára 2012 prebehol prvý ročník udeľovania ocenení International Academy of Web Television. Jedná sa o ekvivalent Oscarov vo svete Webovej televízie, kde o víťazoch rozhoduje hlasovanie členov komisie IAWTV pozostávajúcej z lídrov webovej televízie, webového videa, a z odvetvia digitálnej zábavy.

V 24 kotegóriach bolo nominovaných viac ako 60 webových seriálov/projektov a 5 webstránok (celý zoznam nájdete na stránkach IAWTV.org). Medzi nominovanými môžeme nájsť už známe seriály ako The Guild alebo Legend of Neil, ale hlavne mnoho noviniek, ktoré uzreli svetlo internetu v roku 2011 napr. Fallout: Nuka Break, The Mercury Men alebo Mortal Kombat: Legacy.

V kategórii komedialných webseriálov najviac ocenní získal seriál o skupine hráčov MMORPG, ktorí sa jedného dňa stretnú naživo, hovoríme o seriále The Guild, ktorý v minulom roku vydal piatu sériu a z IAWTV Awards si odniesol 5 ocenení a 4 nominácie. V tejto kategórii ešte veľmi dobre obstál The Jeff Lewis 5-Minute Comedy Hour s jedným ocenením a tromi nomináciami. Za zmienku určite stoja aj zvyšní nominovaní na najlepší seriál v tejto kategórii: Gigi: Almost American, PRETTY a Video Game Reunion.

Cenu za najlepšiu drámu získal webseriál, kde sa vláda snaží zakryť všetky dôkazy o UFO, s názvom RCVR/Web Series. Okrem toho získal ešte ďalšie 2 ocenenia a 9 nominácií. S deviatimi nomináciami odišiel aj AIDAN 5, ale bez žiadnej ceny. Anyone But Me získal ceny za scenár a ženský výkon a 2 nominácie. Ďalšie dva webseriály odišli len s nomináciami, CELL: The Web Series (6) a Pioneer One (1).

Najlepším Moderovaným Live webseriálom sa stal What’s Trending with Shira Lazar so štyrmi oceneniami. Ďalšími nominovanými v tejto kategórii boli Geek Beat Live, Indie Intertube (2 nominácie), Kevin Pollack’s Chat Show (3 nominácie) a Stupid For Movies (3 nominácie).

Spomedzi nominovaných Moderovaných (nahrávaných) web seriálov zvíťazil The Web.Files, ktorý získal ocenenie aj za najlepšieho moderátora a nomináciu za réžiu. Medzi nominovaných patria A Comicbook Orange (2 moninácie, cena za scenár), ETC (Entertainment, Technology, Culture) (2 nominácie), Immersion (2 nominácie) a NextMovie Daily (2 nominácie).

V kategórii Animovaných webseriálov získal cenu Red vs. Blue. Na poli dokumentárnych seriálov komisia zvolila za najlepší White Collar Brawler.

Medzi Rôznorodými web seriálmi nájdeme Fanboy Funhouse, Kids React, Mark Malkoff, Stripped Down Live a Team Unicorn, z ktorých sa víťazom stal Kids React, ktorý bol nominovaný na ešte 4 ďalšie ceny.

IAWTV udelila cenu aj za Najlepší spravodajský seriály, ktorú získali Tech News Today a za Najlepší vzdelávací webseriál cenu obdržali tvorcovia DadLabs, ktorí boli nominovaní aj ďalších dvoch kategóriach.

Špeciálna cena sa udeľovala nie v oblasti tvorby, ale distribúcie. Za Najlepšiu distribučnú platformu bol zvolený portál blip.tv. Zvyšnými novminovanými boli Crackle, DailyMotion, Hulu a Joost.com.

Za povšimnutie stoja aj seriály, ktoré neboli nominované v hlavných kategóriach, ale boli nominované v iných, prípadne aj získali ocenenia. Sem patrí The Mercury Men s ocenením za Réžiu (v dráme), Vizuálne efekty (digitálne) a Podporný obsah a nomináciu za Úpravu. Steampunkový webseriál Riese: Kingdom Falling bol nominvaný za Kameru, Dizajn kostýmov a Úpravu. Cenu za Pôvodnú hudbu získal seriál Night of the Zombie King a bol nominovaný za Scenár, Réžiu, Mužský výkon a Kameru. Ceny za Dizajn a Makeup/Špeciálne efekty si odniesol Greg Aronowwitz a Kimberly Graczyk za webseriál Dragon Age: Redemption.

Kompletný zoznam výhercov nájdete na stránke IAWTV a môžete si pozrieť aj kompletný záznam na YouTube.

prevzané z http://ra100.posterous.com/iawtv-awards-2011

Latest posts by ra100 (see all)