Webseriál L5

l5 bannerPíše sa rok 2228, k Zemi sa vrátila výprava, zložená z najlepších hláv civilizácie, vyslaná v nádeji na nájdenie nového života v neďalekej sústave a prípadné založenie kolónie. Problémom je, že zasľúbená planéta bola v ešte horšom stave ako umierajúca Zem. Po návrate posádka zisťuje, že ich cesta späť namiesto plánovaných 10 rokov trvala 190 a zo Zeme nezachytávajú žiadne signály, žiadne náznaky života a snažia sa zistiť čo sa stalo…

Postupom času sú stále obľúbenejšie webové seriály a rôzne projekty, ktoré sú prakticky financované jednotlivcami. Jedným z takýchto je aj webseriál L5, ktorého prvú časť si môžete stiahnuť cez torrenty alebo pozrieť na stránkach vodo.net http://vodo.net/l5. Jedná sa o hard science fiction, nehľadajte tam žiadne vesmírne boje ani nič podobné, ale skôr psychologické rozpoloženie postáv k situácii, v ktorej sa ocitli.

Prvý diel naznačuje, ktorým smerom by sa mohol seriál uberať, očakávam skôr psychologickú drámu o hŕstke posledných zastupiteľov ľudskej rasy, ktorí stratili 200 rokov udalostí vo vesmíre a snažia sa zistiť, čo sa naozaj stalo. Po grafickej stránke, je seriál na slušnej úrovni, aj keď by sa mu dalo mnohé vytknúť, ale treba prihliadať na to, že ho netvorí žiadne štúdio s veľkou výpočtovou kapacitou. Herecky sa mi neprídu ako žiadni amatéri a dokážem im uveriť ich postavy, aj keď nemali moc príležitostí sa prejaviť v prvých 25 minútach seriálu.

A ak sa vám prvá časť zapáči, nezabudnite ich podporiť finančne cez vodo.net alebo aspoň zdieľaním, nech o tomto seriálovom počine vie čo najviac ľudí a nájde si svojich fanúšikov. Viac informácií môžete nájsť na stránke projektu http://www.l5-series.com/, zákulisné informácie, concept art, denníky tvorby a pod.

Latest posts by ra100 (see all)