Henrik Lange – 90 klasických kníh pre ľudí, ktorí nestíhajú

90Pred nejakým časom som si musel sebakriticky pripustiť, že nech sa snažím akokoľvek, nepodarí sa mi prečítať do konca života všetky knihy, ktoré by som prečítať chcel. Z časti kvôli slimačiemu tempu môjho čítania a z časti kvôli množstvu zaujímavých titulov, ktoré sa sústavne objavujú na trhu. Využil som teda literárny ťahák od Henrika Langa: 90 klasických kníh pre ľudí, ktorí nestíhajú.

V tejto komiksoidnej príručke sa autor venuje jednej známej knihe vždy na dvoch listoch. Jedna stránka obsahuje prvú a poslednú vetu knihy a druhá stránka opisuje dej v štyroch komiksových snímkach. Lange interpretuje dej veľmi svojsky a opis dopĺňa o vtipné a často ironické poznámky. Nepokúša sa otrocky vystihnúť obsah kníh a skôr v skratke hovorí o tom, ako na neho dielo zapôsobilo. Pri knihách, ktoré som poznal a čital, sa mi jeho opis zdal dosť mimo, čo nebolo ani tak prekvapujúce ako rušivé. Pokiaľ som knihu nepoznal, celkom som sa bavil.

Keď nič iné, získal som prehľad o klasických dielach – aj keď zvrátený. Možno mi to neskôr pomôže vybrať si ďalšiu knihu, ktorú nestihnem prečítať.

Hodnotenie:6/10

vladislav saling

Keď práve nepíše internety, spája si písmená z veľkých papierov do slov hláskovaním a slabikovaním.

Najnovšie články od vladislav saling (zobraziť všetky)